Ptam Informacje Tablica sensoryczna – co to jest i gdzie kupić?

Tablica sensoryczna – co to jest i gdzie kupić?

tablica sensoryczna

Tablica sensoryczna to przemyślana zabawka. Tylko pozornie drewniana płyta, do której przymocowane są różnego rodzaju elementy. Mowa tu choćby o zamkach, kontaktach, zasuwach, klamkach czy pokrętłach. Zabawa z wykorzystaniem takiej tablicy pobudza u dziecka ciekawość o chęć poznawania świata. Co jednak najważniejsze, plansza sensoryczna w dużym stopniu wspiera prawidłowy rozwój dziecka.

Jakie korzyści daje zabawa z tablicą sensoryczną?

Śmiało można powiedzieć, że tablica sensoryczna manipulacyjna to dziś jedna z najciekawszych zabawek edukacyjnych dostępnych na rynku. Wynika to przede wszystkim z jej dużej funkcjonalności. Dlatego tak często wybierana jest przez rodziców. Zabawa z wykorzystaniem planszy sensorycznej rozwija umiejętności psychomotoryczne dziecka, a także znakomicie ćwiczy koordynację rączek. Jak wspomniano na początku, na tablicy znajdują się różnorodne elementy. Bawiąc się nimi, maluch poznaje nowe kształty i materiały. To idealne połączenie edukacji z zabawą.

Jak bawić się tablicą sensoryczną?

Sposobów zabawy tablicą sensoryczną jest wiele. Najlepiej jednak pozostawić to samemu dziecku. Dzięki temu uruchomi swoją kreatywność. Tablicę można zwyczajnie położyć na ziemi, ale można ją także choćby powiesić na ścianie. W ten sposób będzie się zachęcało dziecko do wyciągania rączek w stronę tablicy. To skuteczny sposób na to, aby dziecko rozwijało zarówno sprawność rączek, jak i koordynację ruchową.

Od jakiego roku życia dziecko może bawić się tablicą sensoryczną?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko jest kwestią indywidualną, gdyż rozwój i każdego dziecka przebiega nieco inaczej. Można jednak powiedzieć, że pierwszych zabaw z tablicą sensoryczną można próbować, kiedy dziecko osiągnie 1,5 roku. Jest to bowiem wiek, w którym maluch potrafi już trzymać w rączkach różne przedmioty i bawić się nimi.

Gdzie kupić tablicę sensoryczną?

Tablica sensoryczna na pewno kupowana powinna być w sklepie, który specjalizuje się w sprzedaży tego typu zabawek edukacyjnych. Wówczas można mieć pewność, że produkt na pewno cechuje się wysoką jakością i jest bezpieczny dla dziecka. Dobrym przykładem takiego sklepu jest foxyfamily.pl. Sklep oferuje zróżnicowane i bezpieczne tablice sensoryczne. Wśród nich wymienić można Safari, Lama i Leniwiec, Liski, Koala, Fox Head z możliwymi do dokupienia akcesoriami. To dobry wybór dla każdego rodzica chcącego ułatwić dziecku rozwój jego samodzielności. Warto zatem zapoznać się z aktualną ofertą i wybrać tablicę, która odpowiadać będzie na indywidualne potrzeby.

Related Post