Ptam Porady Jaki termometr dla niemowlaka

Jaki termometr dla niemowlaka

termometr dla niemowlaka

Termometr to wyposażenie, którego nie powinno zabraknąć w żadnym mieszkaniu. Warto mieć go pod ręką, zwłaszcza jeśli nasze pociechy nie potrafią jeszcze mówić i nie są w stanie zakomunikować wprost, że dzieje się coś złego. Obecnie na rynku znaleźć można wiele rodzajów termometrów, więc pewne zagubienie i dezorientacja podczas wyboru jest naturalna. W dzisiejszym tekście skupimy się na termometrach dla niemowlaków. Podpowiemy, jak wybrać ten niezbędny element wyprawki. W artykule dostępnym na https://pewnypomiar.pl/2018/02/18/jaki-termometr-bezdotykowy-wybrac/ znaleźć można informacje o tym, jaki termometr wybrać dla całej rodziny.

Bbox akcesoria dla dzieci

zuczek-zabawki.pl

Rodzaje termometrów, które są odpowiednie dla niemowląt

1. Termometr do ucha

Termometr do ucha powszechnie uważany jest za rozwiązanie, które daje dokładny odczyt. Bazuje na temperaturze bębenka i błony. Warto zdawać sobie sprawę, że tego rozwiązania nie poleca się, gdy dziecko ma zapalenie ucha – umiejscowienie końcówki w uszku dziecka może powodować wtedy niepotrzebny ból. Trzeba liczyć się również z tym, że precyzyjny pomiar, którym chwalą się producenci, możliwy jest jedynie, gdy końcówka jest odpowiednio ułożona w uchu malucha. Jeśli do tej pory nie miałyśmy/nie mieliśmy do czynienia z takim termometrem, możemy potrzebować odrobiny praktyki.

2. Termometr paskowy

Wskaźnik należy przyłożyć do czoła dziecka na około 15 sekund (zalecenie producenta mogą lekko się od siebie różnić), a wynik należy odczytać, zanim odsuniemy pasek od skóry malca. Taki termometr szczególnie dobrze sprawdza się w podróży – jest odporny na zniszczenia i praktycznie nie ma możliwości złamania go. Dla niektórych pewnym mankamentem może być fakt, że np. w przypadku niewłaściwego pomiaru i chęci wykonania następnego, należy odczekać ok. 15 min (to czas przewidziany na regenerację wskaźnika).

3. Termometr w smoczku

W tym przypadku pomiar temperatury następuje podczas ssania smoczka przez dziecko. Ta opcja może być szczególnie atrakcyjna dla rodziców najmłodszych dzieci. Jak łatwo się domyślić taka metoda nie sprawdzi się u malców, które nie przepadają za smoczkiem – termometr nie spełni swojej funkcji, jeśli nie pozostanie w ustach dziecka przez ok. 2 minuty.

4. Termometry bezdotykowe

Charakteryzują się zdecydowanie najkrótszym czasem pomiaru – 0,5 sekundy. Niektóre modele posiadają funkcje pamięci ostatnich pomiarów. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest to, że pozwala na zmierzenie temperatury maluszka podczas jego snu. Do wad można zaliczyć jego cenę – jest droższy niż pozostałe opcje.

Bogactwo dostępnych metod pomiaru temperatury u niemowląt sprawia, że wybór termometrów nie należy do najłatwiejszych decyzji. Zanim zdecydujemy się na konkretny produkt, warto wziąć pod uwagę jego funkcjonalność. Jeśli malec jest niespokojny, termometr bezdotykowy sprawdzi się najlepiej. Jeśli szkrab jest fanem smoczka, być może to właśnie tą drogą uda się nam w prosty (i komfortowy dla dziecka) sposób zmierzyć temperaturę. Jeśli jesteśmy gotowi/gotowe poświęcić chwilę na zdobycie praktyki, termometr do ucha odpłaci nam wysiłki dokładnym wynikiem. W podróży natomiast najlepiej sprawdzi się termometr paskowy. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, za każdym razem dokładnie przeczytajmy ulotkę – tylko w pełni stosując się do zaleceń producenta, uzyskamy zgodny z rzeczywistością wynik.

2 thought on “Jaki termometr dla niemowlaka”

  1. Mi bardzo przypadł do gustu termometr bezdotykowy, szczególnie wygodny przy małych dzieciach o czym się przekonałam 🙂 Mam NC300 Diagnostic, jestem bardzo zadowolona.

  2. Przy małym dziecku ważne jest by termometr był dokładny. Dlatego wybierając sprzęt warto na dokładność zwrócić uwagę właśnie. Też warto wybrać termometr bezdotykowy. Ponieważ jest on wygodniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post