Ptam Porady Jaki ciśnieniomierz kupić?

Jaki ciśnieniomierz kupić?

jaki ciśnieniomierz wybrać

Warto wyrobić sobie nawyk mierzenia rano ciśnienia tuż po obudzeniu dla upewnienia się, że wszystko jest dobrze.

Jednak jaki ciśnieniomierz wybrać?

Na rynku jest dużo różnych modeli: rtęciowe, elektryczne, elektroniczne czy też manualne. Do tego dochodzi wybór czy ma być to ciśnieniomierz nadgarstkowy czy naramienny. Dziś postaramy się wyjaśnić różnicę między nimi oraz opisać ich wady i zalety, żeby ułatwić wam wybór tego typu sprzętu medycznego.

Taki wybór pomiędzy ciśnieniomierzami mamy tylko w przypadku tych elektronicznych.
Ciśnieniomierz nadgarstkowy umieszczamy na naszym nadgarstku. Takie urządzenie jest przeważnie małe i poręczne, wygodne w użytku, ale niestety może mieć także sporą wadę. Istnieje bowiem ryzyko tego, że pomiar ciśnienia za jego pomocą będzie niedokładny, ponieważ mogą występować problemy z krążeniem w naszej ręce.
W przypadku ciśnieniomierza naramiennego mankiet zakładamy kilka centymetrów nad zgięciem łokciowym, więc może być to trochę mniej komfortowe niż w przypadku poprzedniego urządzenia. Tutaj jednak atutem jest to, że taki pomiar będzie dużo bardziej precyzyjny niż w przypadku ciśnieniomierza nadgarstkowego.
Warto też dodać, że oba typy ciśnieniomierzy często są wyposażone w takie funkcje jak zapamiętywanie poprzednich wyników nawet z kilku dni. Do wyboru są też ciśnieniomierze półautomatyczne i automatyczne. W przypadku tych pierwszych sami musimy napompować mankiet co może czasami zmylić wynik. W przypadku automatycznych naciskamy przycisk znajdujący się na urządzeniu i ono samo pompuje mankiet.

Warto też zwrócić uwagę na to czy model który zamierzamy kupić posiada opcję wykrywania arytmii serca, czyli zaburzeń jego pracy. Takie urządzenie informuje nas wtedy o zaburzeniu rytmu serca co w przypadku wielokrotnego powtórzenia może okazać się dobrą podstawą do wizyty u lekarza.

Jaki ciśnieniomierz więc kupić?

Gdy wybieramy ciśnieniomierz musimy zwrócić uwagę na to kto będzie z niego korzystać i jak bardzo dokładny powinien być. Dla osób starszych warto wybrać dokładniejszy ciśnieniomierz naramienny, który będzie wyposażony w duży czytelny wyświetlacz. Jeśli zaś chcemy wygodne i kompaktowe urządzenie nasz wybór powinien skierować się w stronę ciśnieniomierza nadgarstkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post