Ptam Porady Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 25m2?

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 25m2?

4 komentarze 11:02
projekt wnętrza

Coraz częściej w planowanej aranżacji wnętrz decydujemy się na kuchnię otwartą, niezależnie od metrażu mieszkania. W przypadku, gdy dysponujemy powierzchnią 25 metrów kwadratowych jest to o tyle ważne, że dzięki temu ruchowi będziemy w stanie zaoszczędzić sporo przestrzeni. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które docenią szczególnie osoby lubiące ład, porządek jak również skłaniające się do minimalizmu. 

Co warto wiedzieć, aranżując salon z aneksem kuchennym? 

Przede wszystkim, decydując się na takie połączenie w mieszkaniu, zależy nam na jak najmocniejszym powiększeniu optycznym wnętrza. Osoby zajmujące się profesjonalną aranżacją wnętrz w tym celu wykorzystują między innymi jasne kolory, które optycznie powiększają wnętrze, ale również sprawiają, że jest ono bardziej przyjazne i sprawia wrażenie czystszego. Jest to związane głównie z postrzeganiem kolorów i ich odbiorem przez nasz umysł. Ciemniejsze barwy sugerowane są do wykorzystania jako kolor dodatków lub zdobień na ścianach. 

Listwy styropianowe do mieszkania lub domu

Styroplast.pl

Jak dopasować wzory?

W przypadku wzorów, bardzo istotnym jest, aby był on utrzymany w tym samym stylu zarówno w części kuchennej, jak i w salonie. To dość częsty błąd, jak zdarza się popełniać różnym osobom. W przypadku, kiedy zdobienia nie korespondują ze sobą, przestrzeń optycznie pomniejsza się, a w dodatku wkrada się lekki stylizacyjny chaos.  

Dobrym pomysłem może okazać się powieszenie lustra na jednej ze ścian. Przy umiejętnym dobraniu miejsca, na którym ono zawiśnie, nie tylko będziemy w stanie dodatkowo rozproszyć światło dzienne, sprawiając, że salon będzie naturalnie rozjaśniony, ale również stworzy iluzję większego mieszkania, niż jest w rzeczywistości. Poza tym, lustro może również spełniać funkcję użytkową. 

Funkcjonalność w cenie

W stylizacji małych pomieszczeń zawsze warto stawiać na wielofunkcyjność. Przykładem mogą być fotele, które jednocześnie mogą służyć za regały na książki. Bardzo często część kuchenna umownie odgradza od części salonowej wyspa, w której możemy umieścić niedużą lodówkę wolnostojącą bądź zamrażarkę. Blat takiej wyspy może być jednocześnie stołem. Jeżeli nie jest to możliwe, warto zastanowić się nad stołem z możliwością rozkładnia. Wówczas w zależności od potrzeb będzie można dopasować jego wielkość, a przy tym nie będzie wadził w codziennym użytkowaniu przestrzeni salonowej. Jeżeli nie chcesz samodzielnie zajmować się urządzaniem salonu to bez problemu pomoże ci lokalny projektant wnętrz.

Więcej informacji szukaj na blogach wnętrzarskich.

4 thought on “Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 25m2?”

  1. Małe mieszkanie też da rade dość praktycznie zaprojektować. Jednak należy mieć wiedzę. Małe mieszkania są przytulne, ale tylko jeśli są dobrze urządzone. Warto tu skorzystać z pomocy projektanta jednak.

  2. Jedni są za takim rozwiązaniem inni przeciw. Jesteśmy zdania, że to wybór raczej indywidualny. Jednak warto również skontaktować się z architektem. Na pewno nam doradzi.

  3. Bardzo ciekawy artykuł. Urządzenie mieszkania nie należy do łatwych. Jednak mamy wiele możliwości. Możemy skorzystać z pomocy architekta oraz również poszukać inspiracji w Internecie. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest to by nam się dobrze w mieszkaniu mieszkało.

  4. Takie rozwiązania są głównie stosowane w mieszkaniach o małej powierzchni. Jednak w domach również wiele osób decyduje się na salon z aneksem kuchennym właśnie. Jak każdego rozwiązania są zwolennicy jak i przeciwnicy. Warto jednak wybierać takie rozwiązania które to nasze oczekiwania spełniają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post