Ptam Informacje Gdzie kupić i jak wywiesić flagę?

Gdzie kupić i jak wywiesić flagę?

flaga polski

Gdzie kupić flagę?

Na stronie okolicznosciowe.com.pl znajdziesz flagi i bandery, nie tylko polskie, ale także niemieckie, brytyjskie, francuskie, USA, Unii Europejskiej, a nawet papieskie. Polska flaga dostępna jest w kilku wymiarach, do tego możliwy jest zakup drzewców. Najpierw jednak polecamy zapoznać się z poniższymi zasadami wywieszania flag, tak aby godnie się prezentowały.

Jak należy obchodzić się z flagą?

Polska flaga, która zaraz obok godła i hymnu państwowego należy do symboli narodowych Rzeczypospolitej, wymaga traktowania z należytym szacunkiem. Zarówno prawo, jak i dobre obyczaje wymagają od obywatela obchodzenia się z symbolami narodowymi z poszanowaniem, tak samo w Polsce, jak i na świecie. 

Niezależnie więc, jakiego państwa jesteśmy obywatelami, ważne jest, aby pod żadnym pozorem nie wywieszać flagi zniszczonej, zabrudzonej, czy też podartej. Należy też zadbać o to, by wisząca już flaga nie dotykała ziemi, bądź miejsca w którym gromadzi się woda. 

Przed wywieszeniem flagi powinniśmy zapoznać się z przepisami danego kraju, dotyczącymi tego, w jakich dniach dozwolone jest zawieszanie flagi. W Polsce od 2004 roku możemy zachować ją wywieszoną przez cały rok, nie tylko w święta narodowe, natomiast przyjęło się, że flagę zawiesza się przede wszystkim w Święto Pracy (1 maja), Święto Konstytucji 3 Maja oraz w Dniu Niepodległości (11 listopada). Popularne jest także wywieszanie flagi w święta związane z tradycją katolicką, takie jak Wielkanoc, Boże Narodzenie i Boże Ciało.

Umieszczenie flagi na szczycie prywatnego budynku nie jest dobrym pomysłem, gdyż taki sposób jej usytuowania zarezerwowany jest raczej dla instytucji publicznych.

Jeśli mamy do czynienia z kilkoma flagami zawieszonymi obok siebie przy jednym budynku obowiązują ścisłe zasady. W przypadku dwóch flag – nasz powinna znajdować się po lewej stronie, gdy patrzymy na budynek od frontu. W przypadku czterech flag natomiast powinna znajdować się po stronie prawej, na skraju. Gdy rozpatrujemy sposób zawieszenia trzech, bądź pięciu flag w rzędzie, naszą flagę należy umieścić na środku.

Related Post