Ptam Porady Domowe sposoby na oczyszczanie twarzy — cera mieszana

Domowe sposoby na oczyszczanie twarzy — cera mieszana

Skóra mieszana charakteryzuje się przetłuszczającymi częściami twarzy. Głównie to czoło, nos i broda. Gdy pozostałe obszary cery są przesuszone. Zabieg oczyszczania skóry mieszanej należy rozpoczynać od demakijażu mleczkiem kosmetycznym. Najlepiej domowej roboty. Które natłuści przesuszone partie. Następnie tonizuj skórę tonikiem, który jest przeznaczony dla skóry mieszanej.

Domowe sposoby na oczyszczanie twarzy — cera sucha

Oczyszczanie twarzy w domu może być przyjemne, szczególnie jeśli wykorzystujemy własnoręcznie przygotowane kosmetyki. Oczyszczanie skóry mieszanej wymaga kilku etapów. Początkowo należy wykonać demakijaż, potem tonizowanie. Tonik można wykonać również samemu — świetnie sprawdzi się tonik ogórkowy.

Domowy tonik ogórkowy — przepis

Składniki:

  • 1 ogórek
  • 1 łyżka soku z aloesu
  • woda mineralna

Pokrojonego w kostkę ogórka zblęduj dokładnie. Tak by był jednolitą masą. Odciśnij sok do butelki kosmetycznej. Dodaj 1 łyżkę soku z aloesu i wymieszaj z modą mineralną w proporcji 1:1. Mocno wstrząśnij. Gotowy tonik przechowuj w lodówce przez 4 dni. Tonik ogórkowy do cery mieszanej pomoże zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów. I przywróci jej odpowiedni poziom pH.

Oczyszczanie twarzy w domu nie zawsze jest wystarczające. Dlatego może być konieczna wizyta u kosmetyczki. Samodzielne usuwanie zaskórników w domu nie jest zalecane. Jeśli zabieg wykonamy nieprawidłowo, możemy pogorszyć stan skóry. Efektem tego będzie pojawienie się stanu zapalnego. Wyciskanie porów może uszkodzić skórę! A ranki trudno się goją i pozostawiają blizny.

Domowy peeling cukrowy do cery mieszanej — przepis

Składniki:

  • 2 łyżeczki cukru
  • 1 łyżeczka oliwy z pestek winogron

Cukier i oliwę z pestek winogron dokładnie wymieszaj. Powstałą masę nałóż na skórę i wykonywuj kuliste ruch przez 1 minutę. Opłucz twarz wodą mineralną. Taki peeling cukrowy domowej roboty zawiera niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe. Które korzystnie wpływają na stan naszej skóry.

1 thought on “Domowe sposoby na oczyszczanie twarzy — cera mieszana”

  1. Oczyszczanie twarzy jest bardzo ważne. Jak widać zabiegów jakie można wykonać w domu jest sporo. Sporo jest też zabiegów w gabinetach np. elite.waw.pl/ z których również warto raz na jakiś czas skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post